Aktualności
shutterstock_1069016036

Światowy zasięg ASE Technology Group

Trwa aktualnie transformacja energetyczna, która zmienia przemysł w Polsce. Coraz istotniejsza jest energetyka wodorowa, OZE i magazyny energii.

ASE Technology Group – czyli nasz zasięg na świecie

Firma, która ponad 30 lat temu zaczynała jako Automatic Systems Engineering w Gdańsku, jest aktualnie znana w całej Polsce jako ASE Grupa Technologiczna. To jednak nie cały zasięg rozpoznawalności grupy, która zrzesza już 11 różnych spółek o różnych profilach inżynierskich. ASE Technology Group jest marką, która zyskuje uznanie w wielu miejscach poza granicami kraju za sprawą wielomilionowych inwestycji.

Samo istnienie takich spółek jak litewskie ASE Baltic i tanzańskie ASE East Africa pokazuje, jak daleko sięga nasz wzrok. Również firma Marine Infrastructure & Engineering Projects Ltd. (MIEP) zajmuje się realizacją projektów związanych z infrastrukturą morską oraz przemysłem paliwowym i gazowym na rynku międzynarodowym. Jednak należącą do ASE Technology Group spółką, która najszybciej umacnia swoją międzynarodową pozycję, jest niezaprzeczalnie Projmors. Poprzez realizację znaczących projektów odcisnął swój ślad dotychczas na wszystkich kontynentach poza Australią i Antarktydą.


Zasięg działalności Projmorsu na świecie

 

Projmors India – nowy przyczółek na nowym kontynencie

Przy tak dalekim zasięgu Projmors potrzebuje wsparcia w innych miejscach świata niż tylko główne biuro w Gdańsku. Na razie zagraniczne oddziały powstały w Nigerii oraz w Indiach. Projmors India to prężnie rozwijający się, najnowszy przyczółek całego ASE Technology Group, założony w 2021 roku. Od tego czasu lokalni inżynierowie zdążyli zaangażować się w wiele projektów o łącznej wartości ponad 2 milionów złotych. Biorą udział w inwestycjach realizowanych nie tylko w samych Indiach, ale również w innych częściach Azji, jak i w Afryce i Europie.

Ostatnio miała miejsce druga rocznica działalności Projmors India. Wydarzenie to było okazją do jeszcze lepszej integracji oddziałów firmy i świętowania dotychczasowych osiągnięć najmłodszego przyczółku. Międzynarodowa współpraca wszystkich elementów Projmorsu oraz szerzej – ASE Technology Group – kreśli jasną przyszłość dla światowego przemysłu, nie tylko morskiego.


Testy struktury pomostu w Soharze w Omanie – jeden z projektów, którymi zajmuje się Projmors India

 

Dalszy rozwój ASE Technology Group

Dotychczasowe osiągnięcia ASE Technology Group na świecie nie oznaczają bynajmniej, że zamierzamy osiąść na laurach. Wręcz przeciwnie – nasze sukcesy napędzają dalsze działania, które zawsze są skierowane na rozwój, innowację oraz poprawę świata. W związku z tym ostatnim punktem jasne jest dla nas docieranie do miejsc, gdzie nie słyszano jeszcze o ASE, przy jednoczesnym rozwijaniu się w miejscach, w których już szerzymy swoją działalność i wizję.

Bardzo szybki rozwój przemysłowy Indii stanowi idealne warunki do zbudowania silnej marki poprzez pomoc w stworzeniu silnej gospodarki. Indyjski rząd traktuje transformację energetyczną poważnie. Dlatego według planów do 2030 roku aż 500 GW energii w kraju ma pochodzić z OZE. Przynajmniej 30 GW ma zostać zapewnione przez morskie farmy wiatrowe, w których Projmors India się specjalizuje. Inwestycje kraju w rozwój energetyczny obejmują też 2,4 mld dolarów przeznaczonych na energetykę wodorową oraz intensywną rozbudowę m.in. portów.

Przyszłość ASE Technology Group na świecie wygląda obiecująco i patrzymy w przód z racjonalnym optymizmem, ale przede wszystkim z ambicją. Wciąż intensywnie działamy w kraju, nie spuszczając z oczu naszej misji, ale patrzymy szerzej, aby realnie zmieniać świat i odpowiadać na jego potrzeby.

Wstecz