Aktualności
shutterstock_1069016036

Laboratorium Magazynowania Energii już działa!

28 września nastąpiła inauguracja działalności Laboratorium Magazynowania Energii przy Centrum Badawczo-Rozwojowych ASE, którego aktywność badawcza skupiona będzie na zagadnieniach magazynowania energii elektrycznej oraz poprawy jej jakości.

Głównym wykonawcą całego przedsięwzięcia była spółka Elmech-ASE, natomiast Eko-Konsult uzyskał dofinansowanie z TISE - Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych - na całość przedsięwzięcia.  

 

Laboratorium składa się z magazynu energii o pojemności 192 kWh wraz z instalacją fotowoltaiczną PV zainstalowaną na carportach oraz z ładowarkami samochodowymi. Cała instalacja to nie tylko realne oszczędności dla naszej firmy przez co nasza firma staje się „zielona”, ale przede wszystkim jest to miejsce do prowadzenia badań, aby produkt w postaci magazynu energii mógł jeszcze lepiej spełniać potrzeby naszych klientów.

 

Laboratorium Magazynowania Energii daje nam możliwość przeprowadzania badań nad:

 

 

 

Nad pracą całej instalacji czuwa dedykowane oprogramowanie do zarządzania magazynem oraz przepływem energii, którego autorem jest spółka Squadron.

O szczegółowe aspekty techniczne oraz wyliczenia finansowe, które uzyskamy dzięki inwestycji już pisaliśmy tu:

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i świętowanie tego dnia razem z nami.


Dziękujemy Elmech-ASE Sp. z o.o. za zaprojektowanie, przygotowanie i zainstalowanie całej instalacji oraz Squadron Sp. z o.o. za stworzenie oprogramowania i aplikacji do zarządzania całą pracą magazynu.

 

Relacja video z otwarcia Laboratorium Magazynowania Energii:

Wstecz