Aktualności
shutterstock_1069016036

ASE Offshore – kompleksowa obsługa polskiej energetyki morskiej

Na rynku polskiej energetyki morskiej pojawił się nowy gracz – ASE Offshore – integrator rozwiązań dla projektów morskich farm wiatrowych.

Na rynku polskiej energetyki morskiej pojawił się nowy gracz – ASE Offshore. Firma przedstawia połączone siły ASE Grupy Technologicznej i Grupy Doradczej SMDI. Jest integratorem, który wykorzystuje wieloletnie doświadczenie czołowych firm z branży. Na każdym etapie projektów morskich farm wiatrowych zapewnia zaawansowaną współpracę najlepszych specjalistów.

 

Nową spółkę wspierają czołowe firmy doradcze, takie jak SMDI i EKO-KONSULT, najlepsze biura projektowe, takie jak Projmors i Biproraf, ale też eksperci w innych dziedzinach, jak np. firma SQUADRON, profesjonalnie zapewniająca bezpieczeństwo m.in. farmom wiatrowym. Usługi, jakie oferuje ASE Offshore, sięgają od wsparcia w przygotowaniach do projektów, przez ich realizację, po eksploatację, optymalizację, a nawet likwidację. W początkowych fazach spółka zapewni doradztwo strategiczne, badania i analizy oraz pomoże uzyskać pozwolenia. Przygotuje projekt, porównując alternatywne rozwiązania technologiczne, a następnie pomoże wprowadzić go w życie od strony prawnej oraz technicznej. Oferta tej spółki to kompleksowa obsługa morskich farm wiatrowych na każdym etapie ich istnienia.

 

ASE Offshore to połączenie wiedzy i doświadczenia grupy ASE, SMDI i FNEZ.

ASE Offshore to połączenie wiedzy i doświadczenia grupy ASE, SMDI i FNEZ.

 

Polska energetyka morska jest w rękach ekspertów

 

Najnowsza spółka należąca do ASE Grupy Technologicznej jest prowadzona przez ludzi o licznych sukcesach w branży energetyki, przede wszystkim morskiej. Prezesem Zarządu i współzałożycielem ASE Offshore jest Maciej Stryjecki – Prezes Grupy Doradczej SMDI oraz Fundacji na rzecz Energetyki Zrównoważonej. Przez ostatnie 15 lat był kierownikiem wielu zespołów odpowiedzialnych za pozwolenia lokalizacyjne i środowiskowe dla licznych morskich farm wiatrowych. Zarządzał również zespołami odpowiedzialnymi za pozwolenia przy podmorskim gazociągu Baltic Pipe czy przy wyborze lokalizacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

 

Farmy wiatrowe ASE Offshore

Do licznych powstających na Morzu Bałtyckim farm wiatrowych z pomocą ASE Offshore wkrótce dołączą kolejne.

 

Wspiera go zespół równie doświadczonych ekspertów, w tym takich, którzy towarzyszą rozwojowi polskiej energetyki morskiej od samego początku. Już teraz imponująca sieć kontaktów i współpracowników będzie dalej poszerzana o kolejne polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa z branży. Docelowo zasięg działań spółki będzie rozszerzony również o projekty międzynarodowe i poza Morze Bałtyckie.

 

ASE Offshore jest gwarantem sprawnego i pewnego rozwoju energetycznego

 

Ludzie, którzy tworzą ASE Offshore, są obecni w branży od pierwszych koncepcji farm wiatrowych na Bałtyku. Ich doświadczenie, umiejętności i kontakty obejmują pełen łańcuch usług na każdym etapie życia projektu dotyczącego energetyki morskiej. To zespół o licznych osiągnięciach, ale też dużych ambicjach, by dalej prowadzić branżę offshore na nieznane wody.

Wstecz