Blog
shutterstock_702079528

ASE Grupa Technologiczna – nasze spółki i ich synergia

ASE i poszczególne spółki należące do Grupy Technologicznej na przestrzeni dekad zapracowały na rozpoznawalność i zaufanie klientów w całej Polsce. Część z nich odcisnęła swoje piętno także poza granicami kraju. Jednak nie dla wszystkich oczywiste są powiązania pomiędzy firmami, które dobrze znają.

Spółki w Grupie ASE, jak np. Projmors, Biproraf lub EKO-KONSULT, mogą działać niezależnie. Nie muszą polegać na większej marce, by zapewnić sobie miejsce na rynku jako rzetelny wykonawca i godny zaufania partner. Nie znaczy to jednak, że te firmy ze sobą nie współpracują. Siłą naszej Grupy Technologicznej jest dzielenie się wiedzą, wsparcie i synergia, jaka zachodzi pomiędzy nimi.

 

Budowa i historia ASE

 

W 1991 roku Dariusz Jachowicz założył firmę Automatic Systems Engineering. Już przez ponad 30 lat prowadzi i rozwija ją jako jej Prezes. W tym czasie rozrosła się od małego, lokalnego zespołu inżynierów zajmujących się automatyką przemysłową do Grupy Technologicznej, którą jest dzisiaj. Na przestrzeni lat do grupy dołączali kolejni partnerzy i powstawały w jej ramach nowe spółki. Dzisiaj pod sztandarem ASE Grupy Technologicznej działa 13 spółek, niektóre wąsko wyspecjalizowane, inne oferujące kompleksową obsługę w wielu dziedzinach. Wszystkie są samodzielne, ale współpracują ze sobą i podlegają pod jedną spółkę-matkę.

 

ASE Grupa Technologiczna zatrudnia obecnie niemal 400 inżynierów zajmujących się różnymi dziedzinami.

ASE Grupa Technologiczna zatrudnia obecnie niemal 400 inżynierów zajmujących się różnymi dziedzinami.

 

Struktura Grupy Technologicznej

 

Największymi firmami w Grupie są bezsprzecznie nasze dwa biura projektowe, oba starsze niż Automatic Systems Engineering. Są to Biproraf, który zaczynał w branży rafineryjnej w 1973 roku, jednak od tego czasu znacznie rozszerzył swój zakres działalności, oraz Projmors, zajmujący się projektami szeroko rozumianej inżynierii morskiej już od 1948 roku.

Elmech-ASE, ASE ATEX, ASE Offshore czy Camino Project również zajmują się projektami w branżach energetyki i bezpieczeństwa przeciwwybuchowego. W ich przypadku jest to jednak tylko część prowadzonej działalności. Te firmy specjalizują się także w doradztwie, sprzedaży i własnej produkcji, pełniąc rolę integratora. Podobnie złożoną ofertę ma Squadron – niewielka spółka zajmująca się lotnictwem bezzałogowym, symulacjami i zabezpieczeniami przeciwdronowymi.

Bardzo istotne miejsce w Grupie zajmuje również EKO-KONSULT. Mało która firma na polskim rynku zyskała sobie równie duży szacunek jako miejsce skupiające najlepszych ekspertów. Pełnią rolę doradczą i edukacyjną w wielu dziedzinach od najnowszych technologii w przemyśle po bezpieczeństwo i ekologię.

 

Siła w różnorodności

 

ASE Grupa Technologiczna jest czymś więcej niż tylko sumą poszczególnych firm, które wchodzą w jej skład. Współpraca pomiędzy fachowcami z różnych dziedzin jest mocnym fundamentem, na którym opiera się nasza przewaga nad innymi w branży.

Instalacja wodorowa zaprojektowana i wybudowana przez Biproraf może zostać wyposażona i być audytowana pod względem bezpieczeństwa przeciwwybuchowego przez ASE ATEX. EKO-KONSULT może przeprowadzić wszelkie niezbędne analizy i uzyskać wymagane zezwolenia, a Elmech-ASE zapewnić filtr i magazyn energii własnego projektu. Morska farma wiatrowa, której budowę koordynuje ASE Offshore, może być zaprojektowana i wykonana przez Projmors. Jednak nawet bez oficjalnego zaangażowania różnych firm w jeden projekt poszczególni inżynierowie zyskują na tej synergii. Zawsze mogą skorzystać z rady lub pomocy kolegów i koleżanek z innej spółki z Grupy, nierzadko będących zaledwie za ścianą.

 

Część ASE Grupy Technologicznej jest skupiona na głównym kampusie w Gdańsku, ale inne spółki mają swoje siedziby w innych częściach kraju i świata.

Część ASE Grupy Technologicznej jest skupiona na głównym kampusie w Gdańsku, ale inne spółki mają swoje siedziby w innych częściach kraju i świata.

 

Międzynarodowy zasięg ASE Grupy Technologicznej

 

Choć Grupa działa w większości na terenie Polski, nie można pominąć naszej aktywności za granicą. Niedaleko za północną granicą działa litewska firma ASE Baltic, która zajmuje się automatyką przemysłową i inżynierią morską na rynku krajów bałtyckich. Z kolei daleko na południu, w Tanzanii, ASE East Africa zapełnia tę samą niszę w Afryce Wschodniej. Również w Afryce, ale na zachodzie, w Nigerii, ma siedzibę MIEP, czyli Marine Infrastructure & Engineering Projects Ltd. Jest to przede wszystkim biuro projektowe skupione na inżynierii morskiej głównie na zachodnim wybrzeżu Afryki. Również Projmors, którego główne biuro jest w Gdańsku, ma autonomiczne oddziały w Indiach oraz Nigerii.

ASE Grupa Technologiczna stale zwiększa swój zasięg i poszerza kompetencje, aby oferować najlepsze oraz najbardziej nowoczesne rozwiązania zawsze i wszędzie. Korzystając z oferty jednej z naszych spółek, można być spokojnym o jakość i kompleksowy charakter usług. Z ASE jesteś w dobrych rękach.

 

Wstecz